Pruty a vše k nim | Navijáky | Navijáky s bojovou brzdou

Základní otázkou při výběru rybářského navijáku je na jaký lov by měl být rybářský naviják určen – dle toho se vybírají s větší či menší kapaciatou. Pokud si vyberete jakoukoli věc na našem eshopu, doporučujeme ji zde i objednat a to i v případě, že si pro ni přijdete na kamennou prodejnu. Pomůžeme vám s výběrem. Pruty a vše k nim | Navijáky | Navijáky s bojovou brzdou vyberete v našem katalogu. Nesmíme však zapomenout ani na rybářské navijáky s bojovou brzdou, multiplikátory a baitrunery (volnoběžky). K jedné z nejmodernějších a zároveň nejpopulárnějších technik se řadí feeder – špička prutu upozorňuje na záběr a mění se podle zátěže a proudu vody. Právě speciální feederové pruty, v teleskopickém nebo skládacím provedení, máme pro vás připravené v rozličných délkách a gramážích. Petrův zdar! Pokud hledáte pruty a vše k nim | Navijáky | Navijáky s bojovou brzdou, pak jste tady správně. Věříme, že rybářský zážitek s produkty zakoupenými u nás Vás plně uspokojí. O rybářské zážitky se můžete s námi podělit v naší poradně . V našem e-shopu pro Vás vybíráme vždy nejnovější rybářské navijáky, které trh nabízí. Z vlasců je to Fin, AWA-Shima, z háčku Owner, Awa-Shima a Kamatsu, z prutů je to především značka Delphin a mnoha dalších značek a věcí u nás můžete najíd je toho hodně, proto jsme se rozhodli pro vás letos předělat a přestavět kamennou prodejnu, aby byla přehlednější a bylo tu více sortimentu. Rybářské potřeby za nejlepší ceny. V našem internetovém obchodu si jistě vyberete ten správný rybářský naviják. Již zítra můžete držet v ruce kvalitní rybářské potřeby pro lov kaprů, bílých ryb, dravých ryb, lov na živé nástrahy, přívlač a také pro mořský rybolov. Rybářské potřeby nabídka. Rybářské navijáky baitruner (volnoběžky) se hodí hlavně na oblíbený styl rybolovu – na kaprařinu. Váháte který vybrat? Základní rybářské pruty se používají při lovu na plavanou a na položenou. Rybaření není o štěsti, ale o kvalitní rybářské výbavě. Pruty a vše k nim | Navijáky | Navijáky s bojovou brzdou. K dispozici máte i navijáky s volnoběžnou brzdou, bojovou brzdou nebo s multiplikátory. Nabídku rybářských potřeb na e-shopu stále doplňujeme o novinky na rybaření.

 • Shimano Exage 3000 SRC – špičkový model P4 je velmi kvalitní a má ohromující kovově platinový vzhled se zlatým motivem. Nese čtyři zapouzdřená kuličková ložiska a jedno válečkové ložisko.
  Shimano Exage 3000 SRC – špičkový model P4 je velmi kvalitní a má ohromující kovově platinový vzhled se zlatým motivem. Nese čtyři zapouzdřená kuličková ložiska a jedno válečkové ložisko.

  Naviják Exage používá multidiskovou zadní brzdu pro hladký pokrokový výkon a bojovou brzdu pro přesně nastavitelnou kontrolu při zdolávání ryby.

  Má za studena kovanou hliníkovou cívku A-RC, a proto je vhodná pro monofilní vlasce i splétané šňůry. Systém kladení vlasce Varispeed zabraňuje navrstvení monofilních vlasců a splétaných šňůr, je-li naviják pod tlakem. Tento naviják je dostupný jak s jednoduchou, tak i s dvojitou kličkou a v modelech od 1000 do 4000. Pro soutěžní rybáře je na trhu také vysokorychlostní model s převodovým poměrem 6,2:1 s dvojitou kličkou (model 3000).

  Naviják se hodí nejenom pro lov na plavanou či feeder, ale také pro rybaření s vláčenou nástrahou.

  program P4
  hmotnost navijáku (g) 285
  kuličková ložiska – typ ocelová nerezová
  kuličková ložiska (ks) 4
  jednocestné ložisko (ks) 1
  převodový poměr 5,2:1
  návin na 1 otočení kličky (cm) dvojitá
  materiál těla XT-7
  typ kličky jednoduchá
  materiál cívky hliník
  kapacita cívky (mm/m) 0,25 / 140
  náhradní cívka ano – hliníková


 • Tento skvělý naviják jistě potěší každého zkušeného rybáře, který upřednosňuje lov s bojovou brzdou.
  S=Shallow Spool (mělká cívka)

  Shimano Stradic GTM 4000 SRC – nástupce modelu GTM. Perlově bílá barva, dvojitá klička, Rigid Support Drag (nová konstrukce brzdy, kdy je eliminován nežádoucí výkyv cívky i při povolené brzdě), tlakově litý zinkový převod, kónický překlapěč, tělo a rotor z materálu XT-7. Tento skvělý naviják jistě potěší každého zkušeného rybáře, který upřednosňuje lov s bojovou brzdou. V celé řadě velikostí 1500, 2500, 3000 a 4000 navíc přináší přidanou hodnotu v podobě těla a rotoru XT-7, cívky AR-C, tlakově litého zinkového převodu, kónického překlápěče, jedné anodizované zastudena kované hliníkové cívjky a XT-7 cívky náhradní.

  Zinek tlakově litý hliník
  Rigid support drag
  Slow speed oscilation
  Aero Wrap II
  Maintenance port
  Hypergear
  Super stopper 2
  Dyna balance
  Power roller
  Floating shaft 2
  Biogrip
  Fightin’drag
  ložiska 4+1RB
  S – SYSTEM

  Smooth, Silent, Strong
  Je základní filozofií Shimana, na které je založeno mnoho našich navijáků. Tři základní myšlenky, které jsou podstatou S-konceptu jsou Smooth (hladkost), Silent (neslyšitelnost) a Strong (pevnost).

  EASY ACCESS LUBRICATION PORT
  Díky tomuto rysu lze vnitřní části navijáku mazat přímo, bez nutnosti jeho demontáže. Na každém navijáku s SR-systémem a S-systémem je malý mazací otvor. Po jeho otevření lze do vnitřního mechanismu injektovat výrobcem schválená maziva. Snadný a účinný způsob jak zajistit optimální výkon Vašeho navijáku Shimano.

  S-ARM CAM
  Omotání vlasce kolem rolničky je jedním ze základních problémů při nahazování. Nově konstruovaná integrovaná rolnička má zmenšenou a upravenou část vyčnívajícího povrchu , která zabraňuje omotání vlasce a skutečně tento problém odstraňuje.

  S-DRAG
  Brzdové podložky jsou vyrobeny z čistého karbonu. Umožňují hladký převod síly z nuly na maximum a zajiš?ují také vynikající životnost.

  S-MASTER GEAR
  Mistrovský převod je vyroben ze slitiny letecké třídy A7075 Super Duraluminium pro dosažení vysoké pevnosti a nízké hmotnosti. U navijáků Stella je převod ještě potažen vrstvou Black Almitu. Tato mikroskopická vrstva na keramické bázi z Black Almitu dále zvyšuje odolnost vůči otěru a korozi.

  S-GUARD
  Speciálně navržené kryty jsou připevněny k rotoru a k tělu navijáku a preventivně brání hromadění vody. Poskytují rovněž zvýšenou ochranu proti nepředvídatelným nárazům a úderům.

  SLOW OSCILLATION SYSTEM
  Systém Super Slow Oscillation rovnoměrně navíjí vlasec na cívku, přičemž redukuje mezery mezi vrstvami vlasce, které mohou způsobit nežádoucí tření nebo problémy při nahazování. Tím, že se vlasec ukládá na cívku v extrémně těsném, paralelním vzorci, kdy se jedna vrstva vlasce namotává na povrch nižší vrstvy vlasce, nevznikají žádné štěrbiny nebo mezery, do kterých by mohla hornější vrstva zapadnout. Když je překlápěč otevřený a naviják nahozen, vlasec se z cívky odvíjí lehce a nahození je delší, než při tradičním oscilačním systému. Navijáky s tímto znakem mají také zvláštní podpůrné podložky cívky, které optimalizují profi l navíjení na základě průměru vlasce.

  S-SPOOL
  Cívky S-System jsou z hliníkové slitiny, kované zastudena. Kováním zastudena vzniká lehká cívka se zvýšenou konstrukční pevností. Okraj prstence cívky je vyrobený z titania potaženého zirconiem, které je 10-krát tvrdší než nerezová ocel a dodává prstenci větší odolnost vůči oděru a poškození.

  Velikost cívky 40
  Počet ložisek 5
  Převod 5,8:1
  Kapacita 0,25mm/140m
  Náhradní cívka Kovová
  Váha 390gr