Navijáky

Pomůžeme vám s výběrem. Rybářské navijáky baitruner (volnoběžky) se hodí hlavně na oblíbený styl rybolovu – na kaprařinu. Rybářské pruty se vyrábějí v mnoha provedeních a zaměřují se na určité způsoby rybolovu. Jsme dovozci značek NOMURA, PANTHER MARTIN, LINEAEFFE, FISHING FERRARI, TEAM SPECIALIST, CUKK. Všechny moderní rybářské pruty mají společnou lehkost, vyváženost a pružnost. Výběr jejich délky závisí na způsobu chytání. Možná si ještě nejste jisti, co přesně potřebujete. Zavolejte nám nebo nám na sebe zanechte vaše číslo. Ozveme se vám a poradíme. Máme rybářské navijáky se zadní brzdou, navijáky s bojovou brzdou, muškařské navijáky i navijáky na moře a multiplikátory. Máme rybářské navijáky s baitrunnerem neboli volnoběžnou brzdou, navijáky s přední brzdou. Vítejte v internetovém obchodě s mnohaletou tradicí plným rybářských potřeb osvědčených značek a té nejlepší kvality. V našem katalogu neleznete největší výběr. Váháte který vybrat? S přední brzdou, se zadní brzdou, s bojovou brzdou, s volnoběžnou brzdou (baitrunner) a samostatnou kategorií jsou multiplikátory. Nabízíme rybářské navijáky různých výrobců i cenových kategorií. Snad žádný rybář se neobejde bez navijáky. Máme široký sortiment značek DAIWA, PROREX, CORMORAN, MIVARDI, MIKBAITS, LK BAITS, KAREL NIKL, DOC FISHING,.. Snažíme se dělat co nejvíce pro kupující aby našli všechno potřebné a byli spokojení s nákupem. Máme zázemí kamenného obchodu a nabízíme možnost osobního odběru. Čas strávený na rybách se nepočítá do života\\\\\\\\\\\\\\\”. Pokud tedy ještě nejste rybářem, neváhejte a podlehněte kouzlu rybaření. Navijáky. K dispozici jsou feederové a kaprové pruty, zajistili jsme také pruty vhodné pro mořský rybolov, které se zároveň hodí i na sumce. V nabídce najdete i navijáky 1 + 1 zdarma za superceny.

 • Naviják Speedcast XS-A nabízí excelentní výkon při odhazování a to díky za studena kované cívce   AR-C, systému ukládání vlasce Aerowrap II a dvourychlostní oscilaci. Velikost 8000 nabízí dobrý kompromis mezi velkými a středně velkými Big Pit navijáky, takže má stále velkou kapacitu vlasce (0,45 mm až 270 m), což činí tento naviják vhodným pro rybolov na velkých vodních plochách po celé Evropě. Kombinace silného převodového poměru 4,6:1 a tří zapouzdřených kuličkových ložisek a jednoho ložiska válečkového vytváří silný hladký chod navijáku. Proto je vhodný pro lov velkých dravců, kaprů a sumců. Tradiční cívka s přední brzdou nabízí možnost jemného nastavení. Je rychle k dispozici a umožňuje snadno měnit nastavení i v průběhu zdolávání ryby. Speedcast XS-A není jen výborným sladkovodním navijákem, je i vhodným surfovým navijákem pro střední a dlouhé vzdálenosti rybolovu. 
  Naviják používá tyto patentované systémy Shimano :
  2 Speed Oscilation :
  Při navíjení patří mezi zdokonalené techniky pokládka vlasce pomocí dvourychlostní oscilace. Při otáčení rotoru se cívka pohybuje rychle dopředu a pomalu zpět. Právě navíjená smyčka se tak nedotýká nenavinutého vlasce, čímž se zlepšují podmínky pro nához.
  Aero Wrap II :
  Snížením vnitřního tření se podařilo posunout systémy navíjení vlasce téměř k dokonalosti a zvýšené efektivitě. Těsné paralelní náviny v kombinaci se dvěmi rychlostmi oscilace umožňují hladší a delší náhozy.
  Easy Maintenance :
  Servisní otvor umožňuje promazat součásti navijáku bez nutnosti jeho demontáže. Malý mazací otvor je nedílnou součástí každého navijáku S-systému nebo SR-systému.
  Arc Spool :
  Nová konstrukce cívky s okrajem cívky ve tvaru V umožňuje odmotávání vlasce z navijáku v menších smyčkách, což se projevuje v mnohem delších a přesnějších náhozech. Cívka AR-C minimalizuje nebezpečí zamotańí vlasce.
  Hypergear :
  Jemnomechanická hlavní převodovka přenáší větší kroutící moment z kličky na rotující cívku. Díky malým tolerancím v převodech přenáší větší kroutící moment s nutností použití menší síly. Snižuje se i opotřebení jednotlivých součástí převodu. S úžasnou účinností převodu 90,3 % se budete cítit nejen skvěle, ale budete si i po letech vychutnávat potěšení z tichého chodu.
   
  Super Stopper II :
  Pomocí zádržného systému Super Stopper II při nastavení proti zpětnému chodu nebudete cítit žádný tah na kličce. Nulový volný pohyb zpět na kličce zajistí Super Stopper II. Výhod systému  lze dobře využít při mikronastavení feederových špiček nebo v dokonalejších technikách přívlače.
  Dynabalance :
  Systém redukuje zákmity navijáku a zajišťuje jeho hladký chod.
   
  Power Roller :
  Speciální provedení Shimano Power Roller výrazně snižuje riziko zapletení vlasce při navíjení a je velkou výhodou při použití jak tenkého vlasce, tak silnějšího vlasce či šňůry.
  Floating Shaft II :
  Kritickým třecím místem většiny navijáků s pevnou cívkou je plocha styku hřídele cívky a pastorku. Konstruktéři společnosti Shimano řešili převod minimalizací styčné plochy kontaktu obou povrchů a uložením obou konců hřídele do ložisek. Výsledné technické provedení umožňuje plovoucí uložení hřídele, které významně zlepšuje hladký chod a prodlužuje životnost převodu.
  Instant Drag :
  Systém okamžitého zabrzdění vám umožní seřídit spojku cívky z volného chodu do „bojového“ režimu během několika málo otáček. Pro bezpečost okolních osob a citlivý přístup k rybě zkontrolujte, zda se pnutí monofilního vlasce či splétané šňůry neblíží maximálnímu povolenému napětí použitého materiálu. Při překročení kritické hodnoty pnutí materiálu vlasce by mohlo dojít k jeho přetržení.
  Vodotěsná brzda :
  Použitím gumových těsnění je brzda chráněna proti vniknutí prachu, písku, vody a jiných nečistot.


 • Velmi solidní navíják určený k zimnímu rybolovu na dírkách. Naviják je osazen čtyřmi kuličkovými ložisky, má velmi solidní zadní brzdu a je vybaven kovovou cívkou.